Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze Al. Partyzantów 28, 24-100 Puławy

O naszym domu

Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze w Puławach jest formą instytucjonalnej pieczy zastępczej. Realizuje zadania przewidziane dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych zapewniając całodobową opiekę i wychowanie dzieciom pozbawionym całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej.

Centrum nasze spełnia wymagane standardy. Istnieją w nim bardzo dobre warunki lokalowe, pokoje dwu- lub trzyosobowe dla dzieci. Funkcjonują trzy Placówki, każda na odrębnej kondygnacji i z oddzielnym adresem.

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA NR 1, al. Partyzantów 28/1
PLACÓWKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA NR 2, al. Partyzantów 28/2
PLACÓWKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA NR 3, al. Partyzantów 28 B

Placówki nr 1 i 2 są typu socjalizacyjnego z miejscami interwencyjnymi, Placówka nr 3 jest typu specjalistyczno-terapeutycznego.

Wychowankowie mają do dyspozycji: pomieszczenia do wypoczynku i rekreacji, miejsca do nauki oraz kuchnię z jadalnią. W budynku znajduje się także mała sala gimnastyczna wyposażona w sprzęt sportowy. Zagospodarowany jest również  teren rekreacyjny, na którym znajduje się zewnętrzna siłownia z szeregiem urządzeń do ćwiczeń gimnastycznych.

Centrum ma charakter domu wielorodzinnego, przystosowanego i przyjaznego dzieciom co sprzyja dobrej atmosferze, daje poczucie bezpieczeństwa oraz stwarza dobre warunki życia i rozwoju naszych podopiecznych.